22 września 2023 r. w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu odbył się wykład dr. Piotra Saski pt. Historia i teraźniejszość kolei magnetycznej w ramach XXVI edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

 

Podczas wystąpienia przedstawiono genezę powstania kolei magnetycznej, zasady jej działania oraz omówiono budowę pociągów, ich konstrukcję i zasady projektowania infrastruktury torów dla kolei magnetycznej.

 

Scharakteryzowano obecne i projektowane trasy kolei Maglev w Japonii, Chinach oraz innych częściach świata. Przedstawiono również innowacyjne rozwiązanie związane z szybką koleją magnetyczną o nazwie MagRail.

 

Dziękujemy wszystkim słuchaczom za przybycie.

 

 

{gallery}2023-10-09_HISTORIA_I_TERAZNIEJSZOSC/galeria{/gallery}