Już od kilku lat MWSLiT organizuje otwarte wykłady i spotkania w firmach, skierowane przede wszystkim do społeczności akademickiej - studentów, kadry naukowej oraz absolwentów uczelni.

Cykliczne spotkania, prowadzone przez wybitnych specjalistów praktyków oraz naukowców z innych ośrodków badawczo - rozwojowych, mają na celu popularyzację tak rozwijającej się dziedziny nauczania jaką jest LOGISTYKA. Prezentacje wzbogacone są demonstracjami zjawisk logistycznych w firmach spedycyjno - transportowych przy wykorzystaniu najnowocześniejszych sprzętów multimedialnych, umożliwiających zaprezentowanie ciekawych animacji i materiałów filmowych. Wykłady otwarte prowadzane są zarówno w ramach zajęć dydaktycznych jak i międzynarodowych konferencji naukowych organizowanych przez MWSLiT. Prelekcje prowadzone są przez specjalistów z kraju i zagranicy w języku polskim oraz angielskim.

Przykładowe spotkania przeprowadzone z:

 

 

dr Andrzej Kalisz

 

Dzięki wsparciu Europejskiego Funduszu Społecznego mieliśmy okazje gościć Pana dr Andrzeja Kalisza - Prezesa Związku Pracodawców Dolnego Śląska. Wystąpienie dotyczyło roli organizacji pracodawców w kreowaniu nowych miejsc pracy oraz działań w gospodarce rynkowej.
Poruszane w trakcie wystąpienia zagadnienia dotyczyły także roli pracodawców w okresie transformacji jak i gospodarki wolnorynkowej, co dla młodych słuchaczy, było nieoceniona lekcja historii.

 

Patryk Wild

 

Patryk Wild, członek zarządu wrocławskiego MPK ds. Inwestycji i Rozwoju, przeprowadził wykład otwarty pt.: "Publiczny transport zbiorowy - logistyczna obsługa metropolii"

 

Anna Wojtanowska, Maciej Stępień

 

Warsztaty przeprowadzone przez przedstawicieli firmy Elektrolux dla studentów w murach MWSLiT.

 

dr Soroosh Saghiri

 

Cyklicznie mają miejsce wykłady gościnne doktora Soroosh Saghiri, PhD z Cranfield University dla studentów stacjonarnych oraz niestacjonarnych. Tematem ostatniego wystąpienia naszego gościa w marcu 2015 r. był wykład otwarty pt. „Value Chain Management: Obtaining Competitive Advantage" („Zarządzanie łańcuchem wartości: uzyskiwanie przewagi konkurencyjnej"), jak również zajęcia dla studentów logistyki „Design of processes and logistic systems – Projektowanie procesów logistycznych". Dr Sorosh Saghiri poruszył m.in. temat automatyzacji i utrzymania systemów magazynowych, systemów informacyjnych w łańcuchu dostaw, jak również wytłumaczył studentom, jaką rolę odgrywa infrastruktura personalna w procesach zachodzących w rzeczywistości.

 

Sven Erichson

 

Sven Erichson z Unii izby Łaby/Odry w Magdeburgu był członkiem komitetu organizacyjnego oraz przedstawił swój wykład pt.: Ekonomiczne wykorzystanie rzeki Odry- szansa na integrację w Unii Europejskiej podczas drugiej sesji konferencji "Znaczenie rzek dla rozwoju miast metropolitarnych w XXI wieku", która odbyła się w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu.

 

dr inż. Thierry Houé

 

Dr inż. Thierry Houé naukowiec i wykładowca z ICN Business School w Nancy specjalista z dziedziny zarządzania logistycznego oraz zarządzania projektami logistycznymi przeprowadził wykład pt.: "Logistics Project Management".

 

dr inż. Renato Guimaraes

 

Absolwent Uniwersytetu Santa Catarina Federal w Brazylii. Pracownik naukowy ICN Business School Nancy we Francji oraz wykładowca MWSLiT we Wrocławiu.
Specjalista z dziedziny logistyki, zakupów, marketingu przemysłowego zarządzania operacjami oraz sieciami i łańcuchami dostaw. Praktyk z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu produkcją oraz sieciami i łańcuchami dostaw. Jego specjalizacją są symulacje w procesach logistycznych.

 

prof. inż. Ladislav Šimák

 

Profesor, docent w dziedzinie transportu wojskowego oraz bezpieczeństwa obywatelskiego. Absolwent wyższej szkoły wojskowej w Żilinie. Na co dzień wykłada na Uniwersytecie w Żilinie. Autor licznych prac naukowych, opublikowanych podręczników dla szkół wyższych, monografii, artykułów w zagranicznych czasopismach naukowych oraz materiałów z konferencji naukowych z dziedziny zarządzania kryzysowego oraz zarządzania ryzykiem.

 

dr Eberhard Blumel

 

Dr Blumel z Instytutu Fraunhofera wchodził w skład komitetu naukowego podczas konferencji Techniki Symulacyjne w Logistyce i Planowaniu Przestrzennym, która odbyła się w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu.

 

Arkadiusz Kowalewski

 

Wizyta przedstawicieli Priority Freight wraz z prezentacją firmy dla studentów Uczelni w ramach Akademickich Spotkań z branżą.

 

Joachim Olbricht

 

Dyrektor Urzędu Planowania Miasta Magdeburga. Przeprowadził wykład pt.: Prezentacja wyników Międzynarodowej Wystawy Przebudowy Miast 2010 w Magdeburgu podczas pierwszej sesji konferencji "Znaczenie rzek dla rozwoju miast metropolitarnych w XXI wieku", która odbyła się w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu.

 

dr Karl-Heinz Daehre

 

Był od 2006 do 2011 Ministrem Rozwoju Regionalnego i Transportu od 2002 do 2006 r. i Ministrem Budownictwa i Transportu 1991/94 i Ministrem ds. planowania, Urbanistyki i Mieszkalnictwa Państwa Saksonii-Anhalt. Za udział w realizacji innowacyjnych koncepcji transportu kolejowego, w obszarach wiejskich, otrzymał w dniu 20 Listopada 2010 roku Niemiecką Nagrodę kolei w kategorii polityka, który jest przyznawany przez Deutsche Bahn klienta stowarzyszenia.

 

Peter De Meyer

 

Peter De Meyer przeprowadził wykład pt.: Modernisation of the River Lys In Kortrijk and the Seine- Scheldt Project podczas pierwszej sesji konferencji "Znaczenie rzek dla rozwoju miast metropolitarnych w XXI wieku", która odbyła się w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu.

 

prof. Timothy Butler

 

Wykładowca z Global Supply Chain Management School of Bussines Administration, Wayne State University (USA) wygłosił wykład otwarty Najwyższe standardy działania łańcucha dostaw przemysłu motoryzacyjnego (Top standards in Automotive Supply Chain).

 

dr Ben Bvepfepfe

 

Dr Benjamin z firmy ABC Logistics Skills, (Wielka Brytania) ,  członek międzynarodowych instytucji takich jak FCILT oraz MCIPS przeprowadził wykład otwarty  Zarzadzanie ryzykiem łańcucha dostaw (Supply Chain Risk Management).

 

dr Sofiene Dellagi

 

Wykładowca z Université de Lorraine we Francji, uczelni partnerskiej MWSLiT we Wrocławiu przedstawił  wykład otwarty Nowe zintegrowane strategie dotyczące inżynierii przemysłowej (New integrated maintenance strategies for industrial engineering).

 

dra Hicham Gourgue

 

dra Hicham  poprowadził wykład gościnny zatytułowany Emisje zanieczyszczeń w transporcie drogowym i ich wpływ na jakość powietrza i zmiany klimatu.

 

Afef Bougerry

 

Doktorantka na University of Lorraine wygłosiła wykład otwarty  Elective and non-elective surgeries scheduling.

 

Vojtech Mynar

 

Zastępca Prezydenta Ostrawy. Wygłosił, podczas trzeciej sesji konferencji "Znaczenie rzek dla rozwoju miast metropolitarnych w XXI wieku", która odbyła się w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu wystąpienie pt.: Wpływ żeglugi śródlądowej na rozwój kraju morawsko- śląskiego i miasta Ostrawy.

 

dr inz. T. Popkowski

 

Wyjazd studyjny do centrum logistycznego Kuehne + Nagel - relacja opiekuna dydaktycznego dr inż. Tadeusza Popkowskiego

 

dr inż. C. Kolanek

 

Eko-logistyka w praktyce

 

dr inż. S. Kwaśniowski

 

Wizyta studentów w DB Schenker

 

Rafał Małek, Marcin Szmit

 

Przedstawiciele znaczącej na rynku firmy Röhlig Suus Logistics S.A. zagościli w MWSLIT a także przeprowadzili warsztaty dla studentów.

 

Jean-Pierre Mourot

 

Wykłady z zakresu "Purchasing Strategies"  oraz "Businessnegotiations: Buyers & Sellers"

 

Prof. Volodymyr Kharchenko

 

Kolejny wykład otwarty pt. „Nawigacja i komunikacja w lotnictwie bezzałogowym" ("Navigation and communication in unmanned aviation").
Profesor Volodymyr Kharchenko jest Prorektorem ds. badań naukowych Narodowego Uniwersytetu Lotniczego w Kijowie na Ukrainie (National Aviation University NAU http://nau.edu.ua/en).

 

Prof. Omer Baybars Tek

 

Wykłady z zakresu "Experimentaal marketing and logistics in the value era", "Interface of innovation trends in retailing and logistics" oraz "The relationship between marketing function and logistics"

 

Prof. Michael Huth

 

Wykłady z zakresu "Supply Chain Management" oraz "Logistics Planning"

 

Graham Inglis

 

Dyrektor DHL Supply Chain na terenie EMEA, wykłady dotyczące przyszłości logistyki

Prezentacja do pobrania

 

 Steve Agg

 

Prezes CILT UK, wykłady na temat działalności CILT na świecie

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu

ul. Sołtysowicka 19B          51-168 Wrocław
 tel: (71) 324-68-42 
uczelnia@msl.com.pl

Link do strony uczelni na facebook otwiera nowe okno     Link do kanału youtube otwiera nowe okno     Przycisk zadzwoń przez skype