Pierwsze na Dolnym Śląsku STUDIA DUALNE rekomendowane przez

Pracodawców

 

Studentów

 

INFORMACJE OGÓLNE

Studia dualne, prowadzone w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu, łączą zajęcia teoretyczne z zajęciami praktycznymi realizowanymi w ramach płatnych staży odbywających się w firmach partnerskich.

 

3 dni studiujesz, 2 dni pracujesz, CZESNE płaci firma!

 

 

 

KSZTAŁCENIE + DOŚWIADCZENIE = STUDIA DUALNE

 

 3 dni w tygodniu - KSZTAŁCENIE  2 dni w tygodniu - DOŚWIADCZENIE

PONIEDZIAŁEK - zajęcia akademickie         

WTOREK - zajęcia akademickie

ŚRODA - zajęcia akademickie

CZWARTEK - płatny staż w przedsiębiorstwie

PIĄTEK - płatny staż w przedsiębiorstwie

 

UWAGA!  TWOJE CZESNE płaci FIRMA!

 

 

 

Studia dualne realizowane są na kierunkach:

  • Logistyka – studia I stopnia, stacjonarne licencjackie
  • Logistyka – studia I stopnia, stacjonarne inżynierskie
  • Transport – studia I stopnia, stacjonarne licencjackie

 

Po zakończeniu studiów dualnych oprócz wiedzy masz minimum 2 lata doświadczenia, które możesz wpisać do swojego CV.

 

 

ORGANIZACJA STUDIÓW

Studenci realizują program studiów zgodny z obranym kierunkiem w MWSLiT we Wrocławiu. Po zakończeniu drugiego semestru studenci mogą ubiegać się o kontynuowanie studiów na wybranym kierunku w systemie dualnym. 60 osób, zakwalifikowanych do odbywania studiów dualnych będzie uczestniczyć w zajęciach odbywających się na Uczelni (od poniedziałku do środy) oraz w stażu w firmie partnerskiej (od czwartku do piątku). Bez względu na kierunek i rodzaj studiów, studenci mogą starać się o kontynuowanie stażu w firmie partnerskiej w miesiącach wakacyjnych, zależy to jednak tylko i wyłącznie od możliwości organizacyjnych firmy partnerskiej.

Za udział w stażu studenci otrzymują wynagrodzenie miesięczne, którego wysokość ustalą przedstawiciele firmy partnerskiej oraz uczelnia. Kwota ta nie będzie niższa od równowartości miesięcznego czesnego na uczelni.

Przedmioty realizowane w trakcie studiów dualnych są również prowadzone przez osoby pracujące w firmach partnerskich, czyli przez praktyków z długoletnim doświadczeniem. Na cały okres stażu student wiąże się z jedną firmą partnerską, która decyduje o zakresie jego obowiązków oraz zasadach i warunkach odbywania stażu (w uzgodnieniu z przedstawicielem uczelni).

 

PROCES REKRUTACJI

Proces rekrutacji odbywa się zgodnie z przyjętym i zatwierdzonym regulaminem i obejmuje kilka etapów. Pierwszy to złożenie kompletu dokumentów (CV, list motywacyjny, karta osiągnięć za zakończone semestry nauki), następnie osoby, które przejdą wstępną kwalifikację muszą zgłosić się na rozmowę kwalifikacyjną, podczas której sprawdzana jest m.in. znajomość języka polskiego (w przypadku obcokrajowców) lub języka angielskiego (jeżeli w firmie partnerskiej jest to język komunikacyjny). Student może wybrać podczas aplikowania na studia dualne firmę, do której chciałby uczęszczać na staż. O tym czy zostanie do niej przydzielony decyduje komisja kwalifikacyjna w skład której wchodzi przedstawiciel firmy partnerskiej. Lista osób przyjętych zostanie zamieszczona na stronie internetowej oraz tablicy informacyjnej w MWSLiT we Wrocławiu.

PARTNERZY STUDIÓW DUALNYCH

Partnerami studiów dualnych są znane firmy. Swoje doświadczenie i nowe rozwiązania, które wprowadzają mogą przekazywać studentom podczas zajęć teoretycznych oraz płatnych staży w przedsiębiorstwie.

 

 

CCC S.A.

 

www.ccc.eu

 

Jania Fleet Mobility Sp. z o.o.

 

www.fleetmobility.pl

 

Crusar

 

www.crusar.eu

 

Centrum Intermodal RITEX Transport Spedycja Logistyka Sp. z o.o.

 

www.ritex.glogow.pl

 

FF Fracht Sp. z o.o

 

www.fracht.pl

 

P.W. Wega A Sp.z o.o.

 

www.wega-a.pl

 

Amazon Fulfillment Poland Sp. z o.o.

 

www.amazon.com

 

LEONI Kabel Polska Sp. z o.o.

 

www.leoni.com

 

Hellmann

 

www.hellmann.pl

 

REKOMENDACJE PRACODAWCÓW

CRUSAR

 

W związku z realizacją w naszej firmie programu Studiów Dualnych we współpracy z Międzynarodową Wyższą Szkołą Logistyki i Transportu we Wrocławiu pragniemy zarekomendować powyższy program studiów. Aktualnie w naszej firmie pracuje dwóch studentów w wymiarze dwóch dni w tygodniu po 8 godzin. Dzięki studiom dualnym studenci zdobywają nie tylko wiedzę teoretyczną na zajęciach, ale również wiedzę praktyczną w pracy. Dla nas jako dynamicznie rozwijającej się firmy jest to szansa na przyszłych pełnoetatowych pracowników, z których już teraz jesteśmy bardzo zadowoleni. Jesteśmy przekonani, iż przez cały okres trwania studiów studenci zdobędą wiedzę i doświadczenie, aby bez problemu odnaleźć się na rynku pracy.

 

Fleet PARTNERS

 

Większość nowych aut w naszym kraju trafia do klientów instytucjonalnych. Prawidłowe funkcjonowanie flot jest niezwykle istotnym elementem działalności firm. Fachowcy w dziedzinie obsługi parków samochodowych są bardzo poszukiwani. Jest to jeden z zawodów o dużych perspektywach.

Fleet Partners jest pierwszym przedsiębiorstwem na rynku polskim, które specjalizuje się w outsourcingu usług związanych z profesjonalnym i bezpiecznym zarządzaniem flotami samochodowymi. Jest firmą niezależną, dzięki czemu oferuje klientom faktycznie najlepsze dostępne na rynku rozwiązania.

Dzięki studiom dualnym Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu studenci otrzymują szansę na zdobycie bardzo ważnego doświadczenia już w trakcie nauki, które zaprocentuje bez względu na to, jaką ścieżkę kariery zawodowej ostatecznie wybiorą.

Staż we Fleet Partners to szansa na pracę z najlepszymi specjalistami branży flotowej w Polsce, legitymującymi się ponad dziesięcioletnim doświadczeniem i szeregiem wyróżnień, w tym tytułami Fleet Leader i Ludzie Dekady miesięcznika „Fleet", nominacją na Fleet Managera Roku miesięcznika „Flota" czy nominacją do międzynarodowego tytułu Fleet Manager of the Year magazynu „Fleet Europę".

Płatny staż we Fleet Partners umożliwi studentom poznanie know-how przedsiębiorstwa, które obsługuje takie firmy, jak LG, Fortum, Deichmann czy Krajowy Rejestr Długów. Stażyści będą mogli w praktyce przekonać się, jak wygląda tworzenie polityki flotowej, w jaki sposób wprowadza się do przedsiębiorstw politykę bezpieczeństwa i ekologiczną, renegocjuje kontrakty flotowe, analizuje metody finansowania aut służbowych czy wdraża procesy zarządzania flotą.

Ważną częścią działalności Fleet Partners jest przeprowadzanie audytów, w tym dla koncernów prowadzących działalność na poziomie międzynarodowym. Staż pozwoli studentom rozwinąć umiejętności analityczne, tym samym czyniąc z nich cennych kandydatów na rynku pracy.

 

LEONI Kabel Polska Sp. z o.o.

 

Firma LEONI Kabel Polska Sp. z o.o. funkcjonuje na polskim rynku już od piętnastu lat. Mamy dwie lokalizacje, w Wierzbicach niedaleko Wrocławia i Ostrzeszowie. Zakład w Wierzbicach zatrudnia ponad 470 osób i jest jedną z najnowocześniejszych w Europie fabryk produkujący kable dla branży motoryzacyjnej. Powstają tutaj m.in: druty powlekane i niepowlekane, pasemka i skrętki, jednożyłowe kable samochodowe oraz elektryczne, kable akumulatorowe, skrętki kablowe, kable z przewodnikami aluminiowymi i stopowymi. To jedyny zakład Grupy w Europie, w którym prowadzony jest kompleksowy proces przerobu miedzi od walcówki po skrętki i kable. Fabryka w Wierzbicach jest zakładem wzorcowym Kaizen w całej grupie biznesowej.

Firma LEONI Kabel Polska Sp. z o. o współpracę z Międzynarodową Wyższą Szkołą Logistyki i Transportu we Wrocławiu rozpoczęła w 2014 roku. Już w tedy uczelnia zwróciła się do nas z propozycją współpracy w ramach nowatorskiego w Polsce systemu nauczania, w formie studiów dualnych. Od tamtej pory współpracujemy w ramach organizacji targów pracy i olimpiad oraz konkursów, a także wizyt studyjnych na terenie firmy. „Uważam, że dzięki programowi studiów dualnych młodzi ludzie mają jedyną w swoim rodzaju okazję do zasmakowania „prawdziwej pracy" w rzeczywistym środowisku biznesowym" mówi Justyna Gościniak-Opiekun Studentów.

Uczelnia prężnie działa w zakresie zapewnienia studentom możliwość rozwoju oraz przyszłego zatrudnienia.

REKOMENDACJE STUDENTÓW

Norbert Sęk

 

Nazywam się Norbert Sęk i jestem studentem Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu na kierunku Logistyka.
Od drugiego roku studiów uczestniczę w programie studiów dualnych, odbywając płatny staż w firmie Crusar. Program studiów dualnych pozwala na zdobywanie wiedzy merytorycznej oraz praktycznej w tym samym czasie, co przygotowuje mnie oraz innych uczestników do sprostania rosnącym wymaganiom pracodawców.
Zdobywam doświadczenie, wiedzę oraz kontakty, które pozwolą w przyszłości łatwiej znaleźć odpowiednie zatrudnienie. MWSLiT oferuje swoim studentom nie tylko wysoki poziom zdobywanej wiedzy, ale także przygotowuje do podjęcia pracy oraz odnalezienia się w branży TSL.

 

MWSLiT we Wrocławiu daje ogromne możliwości rozwoju!

 

Beata Hyt

 

Jestem studentką MWSLiT we Wrocławiu na kierunku Logistyka. Od początku drugiego roku studiuję w systemie dualnym. Zdobywam wiedzę teoretyczną i praktyczną jednocześnie. Jednak dopiero staż w firmie Vos Logistics pozwolił mi na znacznie lepsze zrozumienie działania branży TSL. Uczę się organizowania całych cykli usług spedycyjno - transportowych, podstawowych czynności z zakresu fakturowania, ewidencji czasu pracy kierowców, prowadzenia rozmów z klientami jak i podwykonawcami, a także poznaje podstawowe narzędzia potrzebne w pracy spedytora międzynarodowego jak np. giełdy transportowe. Zdobywam niezbędne w tej branży doświadczenie i kontakty.

Studia dualne pozwalają na bycie takim pracownikiem, jakiego szukają wszyscy pracodawcy. Młodym, z wyższym wykształceniem i latami doświadczenia w branży. Zdecydowanie wszystkim polecam taką formę studiowania.

 

Inga Zaprutskaya

 

Nazywam się Inga Zaprutskaya, jestem studentką drugiego roku na kierunku Transport w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu.

Mam wyjątkową możliwość studiowania w systemie studiów dualnych. Jest to forma, która łączy zdobywanie wiedzy akademickiej z praktyką, dając mi tym samym możliwość  zapoznania się z zasadami panującymi w firmach z branży TSL i całym procesem spedycyjnym (od transportu do księgowości).

Studia dualne dają studentom MWSLiT szansę rozwijać umiejętności zawodowe i osobowe jak również teoretyczne i praktyczne - niezbędne w przyszłości dla wszystkich chcących odnieść sukces zawodowy.

 

Yuliia Linkevych

 

Nazywam się Yuliia Linkevych. Jestem studentką II roku na kierunku Logistyka, które od pół roku realizuję w ramach Studiów Dualnych. Zachęcam wszystkich do takiej formy nauki dlatego, że równolegle zdobywam wiedzę i  praktykę. Bardzo ułatwiło mi to studiowanie, ponieważ już wiem, jak wszystko wygląda w praktyce.

W dni, kiedy pracuję, mam możliwość konwersacji z pracownikami firmy i podpatrywania jak wykonują swoje obowiązki - uczę się od nich, zdobywam doświadczenie w branży TSL.

Studiując w systemie dualnym poznaję pracę logistyka od strony praktycznej.

Zachęcam wszystkich! Spróbujcie!

 

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu

ul. Sołtysowicka 19B          51-168 Wrocław
 tel: (71) 324-68-42 
uczelnia@msl.com.pl

Link do strony uczelni na facebook otwiera nowe okno     Link do kanału youtube otwiera nowe okno     Przycisk zadzwoń przez skype